Zkuste si také naklíčit chutnou svačinku pomocí biomisky na klíčení

Klíčení semínek se stalo novodobým hitem. Jenže tentokrát již zmíněný hit mimořádně spojuje zábavnou aktivitu se skutečně zdraví prospěšnou činností. Proto neváhejte a domácí klíčení semínek vyzkoušejte i vy!
klíčení semen

Jistě vás potěší i to, že pustit se do takového malého domácího zahradničení je nejen velice snadné, ale také velice levné. Kdo by čekal, že si kvůli klíčení semínek bude muset pořídit hromadu drahého a speciálního vybavení, ten se mýlí. V tom nejjednodušším případě si vystačíte i s obyčejnou zavařovací sklenicí, kterou má doma po ruce snad úplně každý. A pokud se do klíčení chcete pustit vážně a víte, že se mu budete pravidelně věnovat, tak se vám vyplatí investovat do speciální sklenice na klíčení anebo do biomisky na klíčení semínek. I tak se jedná o investici v řádu pouhých několika málo sto korun.
klíčky k jídlu

A jak takové klíčení vlastně probíhá?

Není to nic složitého. Stačí vám k tomu příslušná nádoba na klíčení podle vlastní volby a hrst zvolených semen, ze kterých si chcete napěstovat klíčky. Nejprve je potřeba, abyste zvolená semínka řádně namočili, a to hned na několik hodin. Dojde tak k jejich nabobtnání, což nastartuje proces růstu, a tedy i samotného klíčení. Při něm se pak ze semínka začnou uvolňovat všechny cenné látky, o které máme zájem. Jakmile semena nabobtnají, umístěte je do klíčící misky anebo sklenice a pravidelně je několikrát denně proplachujte studenou vodou. Tím zajistíte, že z nich odplavíte všechny nežádoucí organismy jako spory plísní a bakterie. Ovšem pozor, semínka v žádném případě nesmí nikdy stát ve vodě, přebytečná voda musí vždy odkapat pryč! Nádobu se semínky následně umístěte na teplé a světlé místo, třeba na stůl u okna anebo na parapet. Uvidíte, že brzy začnou vaše semínka klíčit a za pár dní už budete mít k dispozici chutnou svačinku nabitou vitamíny.