Proč si pořídit elektrický mlýnek na kávu?

Elektrický mlýnek podstatně usnadní proces mletí kávy a nejen to. Oproti manuálnímu mlýnku poskytne i hned několik efektivních funkcí, jako je například nastavení regulace hrubosti mletí či množství umleté kávy. Aby elektrický mlýnek splnil očekávání a požadavky, je nejdůležitější se zaměřit na mlecí mechanismus.
 kávová semena
Než si elektrický mlýnek půjdete koupit, je zapotřebí být rozhodnuti a vědět podstatné záležitosti, jako množství vypitých šálků za den, zda preferujete spíše jemnější strukturu umletých kávových zrn, finanční částku, kterou hodláte či můžete investovat do pořízení. Stejně tak asi jinak bude k výběru přistupovat ten, pro koho je káva jen potřebným a ráno nutným nápojem, než jedinec, pro kterého je pití kávy jakýmsi rituálem.
 
Mechanismy mletí aneb jak se snáze orientovat
 
Zde jsou dvě varianty. První má mechanismus na bázi mlecích kamenů. Kdy dochází k rozdrcení kávových zrn mezi kameny. Jsou dvě alternativy a to ploché a kónické. A právě kónické má delší životnost a zároveň dochází i k menší míře přehřívání. Výhodou tohoto mechanismu je rovnoměrné namletí zrn a též uvolnění více éterického oleje. Negativní stránkou může být pouze jednostranné využití mlýnku, náročnější manipulace i údržba.
 kávový šálek a zrna
Druhou možností je mechanismus fungující za pomoci tříštivých nožů, který tak kávová zrna rozseká. Výhodou je dlouhá životnost elektrického mlýnku, jednoduchá údržba a péče o mlýnek, alternativní využití i na ořechy, koření. Tento mechanismus je i levnější volbou. Nevýhodou může být nerovnoměrné rozsekání kávových zrn. Při vysokých otáčkách může dojít k přepálení.
 
Výhody elektrického mlýnku neboli ideální pomocník
 
Především se jedná o velmi praktický výrobek. Je především vhodný pro ty, kdo konzumují kávu denně a ve větším množství. Stejně tak pro ty, kdo často připravují kávu pro návštěvy.
Mezi pozitivní stránky elektrického mlýnku na kávu je bezpochyby rychlá příprava kávy, pohodlné a snadné mletí kávových zrn. Nevýhodou pro někoho může být přeci jen vyšší pořizovací cena. Někdy i rovněž již výše uvedené riziko potenciálního přepálení a znehodnocení kávy.
 
Závěrem
 
Pokud si chcete užít maximální komfort v rámci využití elektrického mlýnku na kávu, volte mezi těmi od renomovaných výrobců a značek. Zde se vyplatí nepodcenit výběr a neunáhlit se volbou dle cenové dostupnosti. Není dobré volit výběr elektrického mlýnku ve větších obchodních řetězcích.