Bylinky a drogy

Častokrát se setkáváme s výrazem droga ve spojení s klasickými bylinkami. To zrovna nevypadá jako tvrdá droga, přesto se tak označuje. Jenomže již to vyvolává v lidech různé pocity a bohužel i vznikají různé mýty, které mnohdy vedou k unáhleným závěrům. Je ale nutné také říci, že mnoho různých bylinek, které jsou pro tělo přínosem, mohou skutečně působit jako droga, zvláště pokud se jimi člověk předávkuje nebo je nebude užívat podle doporučených rad. To samé platí například pro kratom, nad kterým několik let visí otazník. V naší zemi se prozatím dá celkem běžně zakoupit, ale v některých státech se již jedná o zakázanou rostlinu. Není tudíž divu, že je kratom droga. I s ním se lze snadno předávkovat.

kratom prášek

Co je kratom?

Mnozí ani netuší, co vlastně kratom je a odkud pochází, jelikož v našich podmínkách by se mu moc dobře nedařilo. Oficiální botanický název příslušné rostliny je Mitragyna speciosa a slovo kratom má původ z thajštiny. Listy jsou nositelem všeho dobra i zla, záleží totiž na tom, jak se kdo na věc dívá. Listy byly odjakživa součástí alternativní medicíny a pro domorodce to byl a je stále léčivý přírodní zdroj. Není pochyb, že co bude fungovat na lidský organismus v těchto končinách, tak bude fungovat i zde u nás. A zde jsou příznivé ohlasy na to, že se snadněji zvládají některé neduhy a zdravotní potíže. Snadněji se zvládá stres i bolesti, které jsou mnohdy silné a pro organismus nepříjemné.

druhy kratomu

Více druhů a více možností

Kratom droga se musí podávat podle doporučených dávek, aby nedošlo k překročení denní doporučené hodnoty. Existuje více odlišných druhů kratomu a každý bude zaměřený na něco jiného. Samozřejmě prémiové typy na koupení kratonu budou patřit mezi nejsilnější, ale také bude záležet na tom, kdo jej bude užívat. Nicméně každý uživatel si zajisté nalezne ten pravý na míru na pro něj.