Proč jsou ženy pro muže přitažlivé

Ideál ženské krásy neexistuje a žádné ženské tělo není přesně takové, aby se zalíbilo každému. Existují však některé jevy, které muži vnímají pouze na podvědomé úrovni, a ty souvisí především se znaky zralosti a plodnosti. V současné době se módní trendy tomuto jevu příliš nevěnují, v minulosti byl tento prvek vyzdvihován více, ženy byly zkrátka více „ženštější“, vnímavější a citlivější.
červená s puntíky

Přesýpací hodiny

Krása ženského těla je muži vnímána z více pohledů, za ideál je však považován tvar přesýpacích hodin, tedy útlý pas, širší zaoblené boky, pevný výrazný a oblý zadek, dostatečně atraktivní dekolt a oblá ramena. Tyto znaky jsou totiž předpokladem k tomu, že je žena schopna být matkou, porodit zdravého potomka. Za optimální poměr pasu a boků je považována hodnota 0,68. Velmi úzké boky jsou pro muže znakem, že je žena příliš mladá a dosud nebyl plně ukončen její vývojový cyklus do stádia zralosti. A naopak přibírání v pase je znakem stárnutí, kdy muži v podvědomí zaznamenávají signály, že je již příliš pozdě na to, aby došlo k oplodnění a k vývoji zdravého plodu.
Pokud si těchto faktorů jsou ženy vědomy, mohou svou atraktivitu u opačného pohlaví zvýšit vhodným oblečením, např. pas zvýraznit širokým páskem apod.
zrzka v červeném

Ženský dekolt

Velkou zbraní bývá ženský dekolt. Zejména malá jamka nad hrudní kostí je muži považována za velmi smyslnou, a pokud se v této oblasti nachází výrazný šperk, v mužích může podněcovat nespoutané erotické fantazie. Podle odhalenosti výstřihu také žena dává mužům najevo, do jaké míry je zranitelná, či nikoliv. Hlubší dekolty jsou jakousi výzvou v oblasti jak běžné komunikace, tak i sexuality – čím je hlubší, tím více bývá žena otevřenější, vstřícnější a přístupnější. Naopak zahalené výstřihy roláky, šálou, šátky, nebo kravatou, znamenají uzavřenost a v řadě případů i náznak dominance.
dívka s melounem
Některé ženy se trápí velikostí svých prsů, ale muže především zajímá jejich pevnost, nikoliv samotný objem. Je obecně známo, že menšímu pevnějšímu poprsí dají muži přednost před obřími povislými ňadry. V této souvislosti nic neřeší ani plastická operace, neboť narušuje přirozenost a stále více mužů se od silikonových ňader spíše odklání.