Prezident Blaník

Nedávno si občané České republiky podruhé zvolili prezidenta ve volbách. Někteří lidé jsou s výsledkem spokojeni, někteří jsou zoufalí.
Tématem volba prezidenta se zabývá nový český film Prezident Blaník. Určitě si mnozí z Vás oblíbili seriál kancelář Blaník o lobistovi Antonínu Blaníkovi a jeho pomocnících sekretářce Leňuše a asistentovi Žížalovi. Hlavní role ztvárňují Marek Daniel, Halka Třešňáková, Michael Dalecký, režii si rozdělují Bohdan Sláma, Marek Najbrt, Jaroslav Fuit, autory scénaře jsou mimo jiné Marek Najbrt, Marek Daniel, Václav Fronk a další.
Jedná se o satirický seriál, který nelítostně komentuje českou politickou scénu. Seriál byl prezentován na internetu. Je plný silných slov, humoru a nadsázky.
 lístky do kina

Politická satira

Nejinak je tomu také u filmu Prezident Blaník (režie Marek Najbrt). Hlavní hrdina ohlásil prezidentskou kampaň. Podařilo se mu sehnat sto tisíc podpisů, ale bohužel jeho asistentovi se nepodařilo doručit včas podpisové archy na ministerstvo vnitra, protože byl přepaden tajemnými muži s maskami Václava Havla. Tonda Blaník přesto pokračuje ve snaze zachránit českou zemi.
Film určitě neocení všichni, protože se jedná o politickou satiru, kterou jednak každý nepochopí a jednak o vulgární slova zde rozhodně není nouze. Mnozí tento film naopak budou kvitovat s velkým nadšením
filmový pás.
Tvůrci film natáčeli v době prezidentské kampaně. Nemohli tedy znát výsledek voleb, z tohoto důvodu natočili dvě alternativy s tím, že výsledek voleb rozhodne také o finálním ději filmu Prezident Blaník. Určitě si mnozí řeknou, že by rádi viděli také alternativu, která nakonec do kin ani nezamířila.
popcorn a méďové
Zajímavost k filmu: Tvůrcům chyběli peníze na dokončující práce, proto o ně požádali prostřednictvím crowfungingového serveru Hithit. Není to první český film, na jehož realizaci se mohli podílet obyčejní lidé prostřednictvím svých finančních příspěvků.