Co vás naučí vaše děti?

Myslíte si, že jste jediní, kteří jsou v roli učitele a můžou vaše děti něco naučit? V tom případě se pletete a možná o tom ani nevíte. I když vám to bude připadat nemožné, někdy nám jsou děti příkladem a mnoho věcí nás naučí, za co bychom jim měli být vděční. A jaké to jsou?
žena s večeří

Zdravě se stravovat

Ano, je obdivuhodné, jak se s příchodem miminka změní nejen celý chod domácnosti, ale i naše stravovací návyky.
Jako rodiče jste si jistě nastudovali nepřeberné množství informací a zdravá strava toho byla součástí. Můžete tedy poděkovat vašim dětem, že jste se naučili jíst jídla plná vitamínů, omezit všechno tučné a mastné a cítit se díky tomu daleko lépe z duševní stránky a pochopitelně i fit z fyzického hlediska.
konec kouření

Omezit škodliviny

Mnoho rodičů s příchodem jejich miminka, zhodnotí jejich dosavadní životní styl, který se ne vždy ubíral tím správným směrem. Tím pádem se nad sebou značně zamyslí a jsou ochotní se na úkor dítěte vzdát požívání alkoholu nebo tolik závislé činnosti, jakou je kouření. Pokud je to i váš případ a jste za to nesmírně vděční, protože už víte, že tyto zlozvyky k životu nepotřebujete, věřte, že na tom mají největší zásluhu vaše děti.

Zaměřit se na to, co je důležité

Svobodný člověk bere i nepatrnou nástrahu života jako tu nejhorší věc, která se mu mohla stát. Vy jako rodiče už dobře víte, že není nic cennějšího než zdraví, že vám v životě stačí mít kolem sebe lidi, kteří za to skutečně stojí a že všechna ta zábava a užívání si života, není nic v porovnání s tím, jak vzácné je mít doma človíčka, kterého milujete nadevše a čas s ním je vším, co je pro vás důležité.
skydriver hodinky

Lépe si organizovat čas

Ano, vaše děti o tom možná nevědí, ale pokud jste dříve byli nedochvilní nebo jste si neuměli rozložit čas tak, abyste měli všechno hotové, s příchodem miminka se to všechno změnilo k lepšímu. Dítě totiž potřebuje časový harmonogram a nemá za nic na světě pochopení pro to, že vy nestíháte. I díky dětem se totiž naučíme lépe si rozložit náš čas a stíhat nejen jednu věc, ale hned několik najednou.