Jde to i bez filtrace?


Proč si pořizovat bazén bez filtrace? Je to skvělé téma a dáme vám pár užitečných rad jak se s tímto problémem vypořádat. Někteří lidé si pořizují bazény jen pro své děti. Ano někdy se jdou taky schladit, když už ten bazén na zahradě je. Ovšem, když chcete usadit bazén, musíte nejprve podniknout jisté kroky, aby vám vydržel co nejdéle. Je za potřebí upravit povrchové místo, kde bude bazén stát. Neměl by být na nerovnostech, snížili byste tak životnost bazénu, Stejně tak důležité nadzemní bazén podložit speciální plachtou, která bude v přímém kontaktu s bazénovou folií.

side atecpool

Když takhle upravíte místo, měli byste se zaměřit, zda budete k bazénu kupovat i samotnou filtraci například side atecpool Chlorito, Která vám zaručí, že budete mít bazén krásně čistý. Ovšem když se pro filtraci rozhodnete a to jakoukoliv nemusíte brát tu, co uvádíme my, musíte po řešit připojení filtrace ke zdroji napětí. Bez elektřiny vám filtrace nebude fungovat. Filtrace se většinou staví hned vedle bazénů, aby byla co nejmenší tažná cesta pro hadice a jednoduchost zapojení. Ovšem, kde na zahradě vezmete zdroj energie? Bazén jste umístili asi padesát metrů od domu a poslední zásuvka je na terase. Přece nepovedete prodloužení přes celou zahradu, to není reálné. Vidíte, už tady jsme se dostali k prvnímu zádrhel, který je důležitý promyslet. Bez elektřiny filtrace prostě nepoběží. To jsou sice malé, ale podstatné maličkosti. Do prodloužení může napršet, protože v letních dnech bývají velmi často bouřky.

side atecpool

Budete muset vymyslet prodloužení a schování jak elektřiny, tak samotné filtrace, na kterou by taky nemělo pršet. Jak všechno toto chcete ošetřit. Určitě to máte dopředu promyšlené. Když ne dostanete se do problémů. Ovšem stále můžete zvolit variantu bez filtračního zařízení. Bazén se bude udržovat pomocí čistících tablet, anebo můžete použít síťku na větší nepořádek. Vždy je nějaké řešení. Rozhodně nechcete napouštět bazén několikrát za léto, proto je velmi důležité si vše promyslet. Jaké máte vy zkušenosti z bazény. Měli jste doma bazén bez filtrace, a jak na tom byl v době koupací sezóny. Dá se to nebo to není možné.