Když máte se sourozencem k sobě daleko

Někteří rodiče se můžou chlubit tím, jak si jejich děti od malička rozumí, hezky se k sobě chovají a mají se nesmírně rády. Není to však otázkou pouze dětství, ale sourozence budete mít i v době dospívání, co vás v některých momentech přijme i k tomu, vyjádřit váš nesouhlas vůči jeho chování nebo činům, které se vám nelíbí.

Tím pádem se někdy ze zpočátku dokonalého vztahu sourozenců v jejich dětství, stanou v dospělosti lidi, kteří mají vztah na bodě mrazu.
muži dvojčata

Pravda, která platí po dlouhá léta

Už od malička se od rodičů jistě slyšeli, jak se máte chovat k vašemu sourozenci hezky, protože je to jediný člověk, který vám po jejich smrti zůstane a bude vám nejbližší rodinou. I přes tento fakt jste se ovšem nevyhnuli tomu, že jste s ním soupeřili. Není na tom nic neobvyklého, ovšem nejen vaši rodiče, ale i vy jste jednou doufali, že z toho vyrostete.

Váš vztah se mohl pokazit díky různým okolnostem, ovšem to ještě neznamená, že byste ho měli vyřadit z vašeho života a nebrat v potaz to, že existuje.
upřený pohled

Jak k sobě najít opět cestu?

S vašim sourozencem vás toho spojuje více, než si myslíte. I když budete tvrdit, že jste úplně jiní než on, máte toho opravdu hodně společného:

–       vaše dětství a čas strávený po jeho boku

–       společné zážitky a dobrodružství

–       pobyt v jednom dětském pokoji

–       lásku a přítomnost vašich rodičů

–       oporu a podporu ve chvílích, kdy vám bylo nejhůř

–       kamarády, první lásky nebo konce, u kterých byl

–       všechny úspěchy a pády

–       a především to, že vás zná jako vlastní boty, a to ve všech ohledech
sourozenci bratr a sestra

To všechno jste společně prožili a tím pádem je součástí vašeho života více, než si dovedete představit. To, že je zcela jiný než vy ještě neznamená, že není stejná krev jako vy a taktéž to, že ho musíte mít méně rádi.

Rodina je darem, kterého bychom si měli vážit a vycházet s ní bez ohledu na to, jaký život její členové vedou a jací jsou. Váš sourozenec je příkladem toho, že jste měli tu možnost – vyrůstat ve vašem dětství po boku parťáka, díky čemu jste nikdy nebyli na nic sami. A v dospělosti by tomu nemělo být jinak!