Do Švýcarska za přírodními krásami a historickými klenoty

Švýcarsko je jedna z nejkrásnějších zemí světa, jistě vás napadnou jako první Alpy s pastvinami, horskými štíty, kvalitní čokoláda, vynikající sýr, výrobci špičkových hodinek, vlajka s helvétským křížem a mnohaletá státní suverenita ve formě neutrality. Jaké krásy můžete ve Švýcarsku ještě obdivovat?
vlajka švýcarska na lodi

Vodopád na řece Rýn

Nic takového v České republice nemůžete vidět na vlastní oči. Největší vodopád v Evropě na řece Rýn se rozprostírá v šířce říčního koryta 150 metrů a je vysoký necelých 26 metrů. Podobně, jako u Niagarských vodopádů, jsou tu vybudovány vyhlídkové plošiny a můžete se kochat rozbouřeným vodním živlem. A pokud vás něco takového uchvátí, zavítejte v Česku do Loučovic pod Lipno k Čertovým proudům, tamní balvanité koryto se rýnským vodopádům alespoň trochu přibližuje.
hlavní stanice zurich

Zurich

Jedno z nejkrásnějších švýcarských měst se řadí k nejbohatším městům na světě jednak svou mnohaletou historií, a rovněž zajímavými historickými památkami. Zurich je také město švýcarských bank – přímo bankovní centrum, budete-li vnímat peníze jako symbol, či prostředek bohatství. A zda jsou pro vás peníze důležitější než bohatství vnitřní, duchovní, záleží jen na vašem rozhodnutí.
louka v Alpách

Uetliberg

Na okraji města Zurich se vypíná hora Uetliberg. Z výšky pouhých necelých 900 metrů máte město jako na dlani. Jezdí sem vláček z hlavního nádraží a je odtud velmi pěkný výhled i na zdejší jezero.

Bernina Express

A když už jsme se zmínili o vláčku, v zajímavé krajině, která se řadí ke klenotům Světového kulturního dědictví pod názvem UNESCO, projíždí vláček Bernina Express. Je to nejvýše položená železniční trať v Evropě, na italsko-švýcarském pomezí a z okének uvidíte ledovce a jezera vzniklá jako ledovcové prohlubně.

Kaplový most

Město Luzern se vyznačuje jednou zajímavostí, kterou jen tak někde nespatříte.  Přes řeku Reuss se klene dřevěný most kaple sv. Petra, nejstarší v Evropě. Večer bývá osvětlený lucernami a v letních měsících jej zdobí tisíce muškátů v truhlících. Pokud byste chtěli něco podobného vidět a osahat si vlastníma rukama v České republice, zavítejte do Českého Krumlova k vodáckému kempu v Novém Spolí. Tam je postaven krytý dřevěný most a má také své kouzlo.