Neberte svou bezpečnost na lehkou váhu

Mnohé maminky si to možná neuvědomují, ale svým konáním možná svému dítěti připravují hodně perné chvilky. Ptáte se proč? Protože spousta kriminálních živlů či jiných defektních osob pracuje dnes a denně právě s internetem. Vytváří si falešné identity, falešné profily. Jsou jednou seriozním pánem, jindy dospívající slečnou, nebo i malým, školou povinným dítětem. To podle toho, s kým hodlají komunikovat a koho chtějí svým falešným profilem ošálit.
jízdní kolo na zahradě
Skutečnost je dnes bohužel taková, že je na naše děti v podstatě pořádán lov. Pedofilové, či lidé z podsvětí, zapojení do tohoto byznysu (boje) jsou takříkajíc na číhané. Brouzdají sociálními sítěmi, listují mnoha a mnoha stránkami. Až najednou se jim objeví fotka zajímavého dítěte. To, že se jim líbí, ještě neznamená, že se zrovna z tohoto dítěte stane lovná kořist. Kdepak. To z něho udělají právě ony naivní maminky, které mají neustálou potřebu se s veřejností dělit o další a další fotky, ale i informace. 
Fotka před školkou, fotka se zápisu s dovětkem, jak byl malý šikovný, že řekl celou básničku. A v diskuzi s kamarádkami potvrdí, že ta (konkrétní) škola je opravdu super. No přemýšlejte. Co víc ještě takový pedofil potřebuje? Nic, všechno ví. Ví, jak dítě vypadá, kolik mu asi je, kde bude chodit do školy. A z profilu matky vydedukuje dokonce i adresu. Alespoň přibližnou.
dívka s plyšákem
O štěstí se dá hovořit, pokud je tento pedofil jen takový sólohráč. Možná se zmůže o pokus nějakého kontaktování. Po první neúspěchu uzná, že riziko je vysoké a od dalšího pokusu na vaše dítě ustoupí. Horší situace je, když si toto dítě vytipuje nějaký gang. Organizovaný zločin se už tak lehce odradit nedá. Už jen proto, že dávno před nějakou akcí vydal na toto dítě inzerát. Nabízí ho za konkrétní cenu. Pokud získá zájemce, je to už věc velice vážná. V podstatě se začne hrát o čas a o způsob, jak se k dítěti dostanou.
Odstavce výše jsou velice drsné a tvrdé. Bohužel tak nějak obchod s dětmi funguje. Neusnadňujte mu to! Pokud se chcete známým, či kamarádkám pochlubit svým dítětem, využijte k tomu jiný způsob než hromadné sdílení fotek na sociálních sítích. Neuveřejňujte žádné informace o programu dítěte, míst, která navštěvuje, časovém profilu dne. Buďte velice opatrní. Nikdy nevíte, kdo si tyto informace zrovna prohlíží.