Chcete vyrazit do Pošumaví? Vyberte si horskou řeku Vydru!

Kde nejlépe načerpat novou energii než na čerstvém vzduchu? Pokud nevíte, kam v naší republice vyrazit za nejrůznějšími sporty, relaxací, procházkami, treky a výšlapy, zvolte si Šumavu, nebudete litovat.

šumava

·         V létě i v zimě
Šumava je krásná v jakémkoliv ročním období. Jarní měsíce jsou zde vlhké a kvetoucí, všechno je třpytivě zelené a parné, v létě je v lese chládek a obrovské zelené plochy, které vybízejí k turistice, na podzim tu všechno hraje barvami a v zimě si zde můžete užívat velkou spoustu zimních sportů. Zkrátka každé období je zde nádherné a stojí za návštěvu.

Zajímavé rostliny i krajně ohrožené druhy

V éto oblasti můžete pozorovat mnoho druhů fauny a flóry ve svém přirozením prostředí. Například několik druhů ohrožených kapradin, vřesy, plavuně a prhy nebo vrby. Najdete zde i lýkovce nebo lilie.

kola

Turistická stezka od Hamerského potoka
Vydejte se po modré trase dlouhé asi čtyři kilometry. Půjdete z mírného kopce, takže je terén vhodný i pro děti nebo maminky s kočárky. Jedná se o snadno schůdnou cestu, které se vine okolo Horské Kvilně, kde se můžete zastavit na zmrzlinu nebo pivo u místní restaurace. Poté se dostanete na stezku, která je dlouhá devět kilometrů, je vhodná pro cyklovýlety i in-line brusle nebo pěší turistiku, a vede právě okolo hamerského potoka. Procházka je sice dlouhá, zato ale nenáročná. Jdete spíše po rovince mezi stromy, lesy šumí a potok hučí a vy se můžete oddávat pocitu neskonalé relaxace.

stezka

–          Navštivte Antýgl: kdysi se jednalo o huť, kterou používali skláři. Dneska je tam menší muzeum a také možnost občerstvení.
Po červené turistické značce
Podél potoka dorazíte až k řece Vydře. Tady můžete navštívit Čeňkovu pilu, která se nachází sedm kilometrů po červené stezce. Čeňkova Pila byla kdysi vodní elektrárna, dnes je to ale jenom technické muzeum.