KOLO pro život

Kolo pro život, největší seriál závodů na horských kolech v České republice, letos odstartuje poosmnácté. Plnoletost oslaví spolu s těmi, kteří mají rádi cyklistiku, ve velkém stylu. Během patnácti akcí je připraveno šestnáct sportovních dní, které jsou zasazeny do nejkrásnějších přírodních koutů naší vlasti. Loni se do závodů a nezávodních vyjížděk celkem zapojilo více něž 27 000 cyklistů, z toho téměř 8 000 dětí.
 sportovec na kole
Jedinečnost tohoto projektu spočívá nejen v množství cyklistů, kteří se ho každoročně zúčastní, ale především v možnosti závodit, nebo se jen tak projet vybranými trasami nádhernou českou přírodou s celou rodinou. Právě možnost výběru délky a náročnosti trasy a také jedinečné služby a doprovodný program pro všechny účastníky jsou to, co dělá tento seriál  skvělým zážitkem pro všechny. Skvělý sportovní den si na jednom místě užijí všichni bez rozdílu věku.
 
Výběr a značení tras, vybavení zázemí, technické i zdravotní zabezpečení, služby pro účastníky a doprovodný program pro děti, dospělé i jejich doprovod – to vše zaznamenalo v uplynulých letech neuvěřitelný vývoj. Stejně tak samotná horská kola, která se stala nejoblíbenější cyklistickou disciplínou u nás. Cyklistika se dokonce vyšvihla na pozici vůbec nejoblíbenějšího volnočasového sportu Čechů! Také v letošním roce je připravená řada novinek a společně s milovníky cyklistiky bude závod více zaměřen na ochranu naší přírody a závodění v duchu fair play.
 muž na kole
Seriálu v jeho začátcích nejvíce pomohla Česká spořitelna. Generální partner projektu Kolo pro život drží nad závody ochrannou ruku nepřetržitě již 18 let. Za to patří České spořitelně obrovský dík! Poděkování si ovšem zaslouží i všichni ostatní věrní partneři (v čele s pojišťovnou Kooperativa a společností ŠKODA AUTO), instituce a dodavatelé, kteří tomuto seriálu fandí. Největší ocenění však patří všem, kteří na tyto akce jezdí a koho víkendy, strávené aktivně na kole, baví. Proto využijte této zajímavé a atraktivní příležitosti i v letošním jubilejním roce.  Je pro vás připraven bohatý doprovodný program. Nudit se nebudou děti ani dospělí.