Google mapy aneb v čem spočívá užitečnost webu?

Google mapy náleží mezi jednu z nejvyužívanějších webových mapových aplikací a to platí pro celý svět. Google mapy neposkytují pouze silniční informace či satelitní fotografie. Ale jsou zdrojem i ohledně aktuální dopravní situace. Lze prostřednictvím této webové platformy vyhledat i specifické trasy prostřednictvím zadaného dopravního prostředku. A stále to není vše!
 pozice na mapě
Mapy v režimu off-line
 
Využití především této webové platformy a možnosti je pro tablety i mobilní přístroje při cestách. A to nejen do zahraničí ale i při tuzemském vydání se za dobrodružstvím či při podniknutí pracovní cesty. Stejně tak i plní účel při vydání se do odlehlejších míst a zákoutí, kde nemusí být vždy dobré signální pokrytí. Služba je dostupná jak pro Android i iOS. Postačí jen si zvolit v nabídce offline oblast a pak už jen vybrat určitou oblast i využití možnosti pro zvětšení jakékoliv zvolené destinace.
 
Dopravní situace k dispozici v jakémkoli čase
 
Jak si třeba zjistit nejen danou dopravní situaci, ale rovněž získat údaje o aktuální hustotě provozu uprostřed konkrétního města v daný čas a hodinu? Není nic snadnějšího, než v aplikaci google mapy navolit v nabídce „provoz“ a následně pouze přepnout z „aktuálního provozu“ na „obvyklý provoz“. Pak už stačí jen zvolit den v týdnu a čas.
 google mapy
Přizpůsobení aneb možnost volby jazyka
 
Není nic snažšího než si navolit potřebný jazyk. Za tímto účelem slouží v hlavní nabídce možnost volby „jazyk“ a už záleží na vás, který potřebujete. Využití této alternativy v rámci volby je užitečná i při potřebě najití různého názvu města. Jakmile zvolíte vámi požadovaný jazyk, veškeré údaje, tj. včetně všech názvů ulic, míst apod. bude upraveno v daném jazyce.
 
Unikátnost v rychlosti měření vzdálenosti
 
Můžete si změřit vzdálenost jak mezi dvěma určenými body, ale též vzdálenost cesty na kole či délku jízdy nebo i chůze. Stačí jen zvolit „změřit vzdálenost“. Poté je třeba klikat levým tlačítkem pro umožnění přidání dalších bodů. Tyto singulární body je reálné následně chytit a posunout. Rovněž je možnost přidání nového kliknutí na již existující linku. Ve spodní části obrazovky vidíte sčítající vzdálenost dané trasy.