Vztah dětí k hudbě

Málokterý rodič se spokojí s tím, že jeho dítě bude žít obyčejný, prostý život. Většina si totiž přeje, aby se jejich potomek měl lépe, než oni sami, a proto se již od útlého věku snaží objevit něco, čím je daný malý človíček specifický.
Díky tomu dochází stále častěji k rozvoji malování, tance, zpěvu a smyslu pro rytmus. A právě to poslední spojení tvoří podstatu toho, nač je tento článek zaměřen. Pojďme se tak tedy blíže podívat na to, jak u dětí poznat hudební sluch spolu s citem pro rytmus.
malý chlapec hrající na akordeon
Samozřejmě, že se tomu nemůžete věnovat hned od narození, avšak i tak je dle mého názoru možné, aby se již čtyřleté dítě něco málo naučilo. Není tedy na místě zařazení do hudební školy, na to je v tuto dobu opravdu času dost. Na mysli mám spíše nákup dětských hudebních nástrojů, díky kterým vy jako rodiče budete provozovat učení hrou.
Ze všeho nejlepší mi přijde dětská tahací harmonika, a to hned z několika důvodů. Jedná se o nástroj, který dítě zaujme, a to hlavně proto, že zkoumá příčinu vzniku zvuku, která souvisí s pohybem, díky čemuž bude jistě po určitou dobu udržena pozornost dítěte.
dětské prsty na piánu
Další velkou výhodou je fakt, že se jedná o nástroj ovládaný ručně, dítě má tak možnost si zpívat, a vy lépe poznáte, zdali má opravdu talent. Avšak i kdyby ho nemělo, podporujte ho v tom dál, jelikož pro malé děti (stejně jako pro nás ostatní) je opravdu důležité, aby si našly něco, co je baví.
Existují však i jiné nástroje, které by mělo vaše dítě vyzkoušet. Pokud ho tedy povedete cestou všestrannosti již v takto nízkém věku, věřte, že v budoucnu to ocení. Naučíte ho tak tomu, že pokud mu něco nejde, nemusí to hned být jeho vina – naopak se v této situaci nemá vzdávat, jelikož je zde vysoká šance vedoucí k tomu, že časem najde to pravé ořechové. Vaše dítě tak bude mít větší šanci na to, že najde svůj smysl života, což povede k tomu, že ve svém životě bude šťastné.