Vdechněte nový život vašim rodinným pokladům

Objevili jste na půdě dávno zapomenuté křeslo po babičce http://www.jizni-morava.cz/objekt/51363-k-babicce a nyní váháte, co s ním? Pokud byste ho náhodou chtěli vyhodit, zvažte, zda by nebylo mnohem lepším řešením jej restaurovat. Pokud ho opravíte, byť svépomocí, tak toho rozhodně nebudete litovat. Budete mít doma křeslo s příběhem, dost možná takové, ve kterém vás na klíně houpala vaše babička, když jste byli ještě malí. Získáte originální designový doplněk do své domácnosti, jaký nikdo jiný nemá, a kterým se budete moci přede všemi pochlubit. A navíc, bude to vaše autorské dílo, důkaz vašich schopností, které budou všichni obdivovat.
vzory látek
K obnově zašlé krásy takového křesla navíc nebudete potřebovat nic speciálního. Stačí, když navštívíte kvalitní obchod s čalounickými potřebami, a zde seženete vše potřebné. V případě, že je křeslo už opravdu hodně zašlé, možná bude rozumné jeho dřevěné části obrousit a znovu přelakovat. Jak je tedy vidět, stačí pár jednoduchých kroků a rodinnému nábytku vrátíte jeho zašlou slávu.
Jak obrousíte a znovu nalakujete dřevěné části, je každému jistě jasné. Ovšem otázkou může být, co byste si vlastně měli pořídit v čalounictví? Sedáky a mnohdy i opěrky takového nábytku zpravidla sestávají z molitanu potaženého potahovou látkou. Výměna molitanu a potahové látky po letech používání a odpočinku na půdě bude jistě nezbytná, protože tyto měkké části mohou být zašlé, poškozené anebo výrazně opotřebované. Z molitanové metráže si proto nechte ustřihnout takový kus, jaký budete potřebovat pro obnovu měkkých částí křesla.
staré křeslo u stolku
Podobně si pořiďte i odpovídají délku potahové látky. Jak výběru molitanu, tak výběru potahu byste ovšem měli věnovat dostatek pozornosti. Na trhu je dnes mnoho různých typů molitanu, každý se hodí pro jiný typ užívání. Podobně ze širokého spektra různých potahových látek si musíte vybrat takovou, která bude dostatečně pevná, odolná opotřebování sezením, a také barevně vhodná pro prostory, kam křeslo následně umístíte.