Vaří celá rodina

Během mnoha dlouhých let jsem snila o tom, že budu mít svoji vlastní kuchyň, kterou si zařídím podle svých představ. Nejdříve jsem bydlela s rodiči, tam jsem ještě velkou aktivitu na kuchyňském poli nevykazovala. Pak jsem pracovala jako au-pair a leccos jsem ze zařízení kuchyně okoukala. Poté jsem několik let žila v bytě s dalšími podnájemníky a vedly se spory o místo v lednici a v kuchyňských skříňkách a o to, kdo po sobě neuklidil a kdo komu co snědl. Pak jsem konečně žila sama s mým prvním mužem, ale ne v našem bytě a proto nemělo cenu, do kuchyně příliš investovat. Až s mým druhým mužem jsme si koupili dům, který byl sice již 6 let starý, ale kuchyň v něm jako nová, neboť ji nikdo příliš nevyužíval a některé spotřebiče nebyly použity nikdy. A hlavně odpovídala mému vkusu a také mé výšce. Je velká s dostatkem úložných prostor a velkou pracovní plochou, proto se nám v ní dobře vaří i ve dvou. Není třeba nic měnit.

kuchyň

Pokud ale nemáte to štěstí jako já a koupili jste byt nebo dům, případně stavíte a čeká Vás koupě nové linky, dobře si rozmyslete, co od ní očekáváte. Jedna ze zásadních věcí, která se možná trochu opomíjí, je výška. Tím myslím Vaše tělesná výška. Vidím to dobře v naší rodině, kdy moje sestry jsou o dobrých 15-20 cm menší než já a musí si v mé kuchyni brát židli, pokud chtějí dosáhnout do vyšších polic. To není na návštěvě až zase takový problém, ale ve vlastní kuchyni by Vám to mohlo dost otravovat život.

Důležité je také využití všech prostor. Někdy jste omezení rozlohou místnosti a musíte například lednici nebo skříň s potravinami umístit vedle do komory. Pokud Vás k tomu ale prostor nenutí, nechte si vše při ruce, je to výhodnější. Myslete též na třídění odpadu, ať nemusíte s každým pytlíkem a papírkem běhat někam daleko, to by Vás to třídění přestalo rychle bavit.

restaurace

Pokud nemůžete ve specializovaných prodejnách narazit na kuchyňskou linku Vašich snů, nechte si ji vyrobit na míru. Máte pak jistotu, že Vám opravdu sedne a budete dlouhé roky spokojeni.