To nejlepší z Egypta

Egypt je skvělou volbou na pozdní letní dovolenou, v České republice se už začíná pěkně projevovat podzim, ale naopak v Egyptě je ideální počasí, obloha bez mráčků a teplota vzduchu je denně nad 30°C. Rudé moře je nádherně vyhřáté po letním období. Mimo to zde lze podniknout spousty aktivit a výletů. Pro ty, kteří nechtějí strávit celou dovolenou u bazénu na hotelu, je to ideální destinace. Egypt je z velké části pouštní stát, veškerý život se směřuje k břehům řeky Nil či k pobřeží Rudého nebo Středozemního moře.
pyramidy Egypta
Kdo navštíví tuto krásnou zemi, musí rozhodně zažít její tři nej. Jako první navštivte poušť a beduínskou vesnicí. O to abyste potkali někoho, kdo vám tento výlet zprostředkuje nebudete mít nouzi. Prodejců Safari zájezdů je všude plno. Dobré je se ale informovat dopředu anebo zkontaktovat například česky mluvící pořadatele zájezdu, abyste měli jistotu, že se v pořádku dostanete i zpět a nebude vás to stát žádné peníze navíc. Tento výlet můžete absolvovat v několik různých variantách. Dopolední, odpolední, celodenní, s večerním programem apod.
korálový útes
Do pouště vás dopraví buď jeepem anebo se tam dopravíte sami na čtyřkolce. Cesta jeepem je určitě pohodlnější a doporučuje se méně fyzicky zdatným jedincům. Cesta pouští na čtyřkolce, i když se to na první pohled nemusí zdát, je docela náročná. Obzvláště, když jedete 25 km do beduínské vesnice a 25 km zpět. Ve vesnici se osvěžíte jejich čajem, který vám na uvítanou přinesou. Můžete si dát vodní dýmku, projet se na velbloudech, navštívit jejich terárium nebo obchůdek s ručně vyráběnými produkty. Tento výlet určitě stojí za to, už jen proto, aby si člověk udělal obrázek o poušti a životě v ní. Mimo to jízda na velbloudovi je také zážitkem.
velbloud na poušti
Další aktivitou, kterou nesmíte opomenout, je šnorchlování či potápění v Rudém moři. Rudé moře je známé svým překrásným podmořským životem. Uvidíte zde nepřeberné množství ryb, různých vodních živočichů nebo korálů. Šnorchlovat můžete jednoduše u hotelu, nejčastěji po přístupu z mola, které končí u korálových útesů. Pokud jedete na dovolenou vyloženě za šnorchlováním a podmořským životem, je dobré si dle toho vybírat i hotel. Pro šnorchlování je nejlepší oblast Marsa Alam, která leží jižněji. Můžete využít i velkého množství výletů za krásami moře. Rudé moře nabízí i panenské ostrovy s překrásnými plážemi, kam se dostanete výletními loděmi. Můžete šnorchlovat na místech, kde se například vyskytují mořské želvy nebo delfíni. Stačí si jen vybrat.
A v neposlední řadě Egypt nabízí nepřeberné množství starověkých památek od pyramid v Gíze, přes Káhiru, Alexandrii až po překrásný Luxor nebo Asuán s asuánskou přehradou či Abú Simbel.