Proč mít mobilní dům?

Bydlet ve vlastním by chtěl úplně každý. Nicméně při dnešních cenách a úrokových sazbách je to pro mladé lidi téměř nedosažitelné. Ano, čtete správně. Pokud si spočítáte, kolik stojí jednotlivé nemovitost a připočtete k tomu, kolik zaplatíte ve finále na úrocích, protočí se vám panenky. Jedná se totiž o trojnásobnou cenu, nežli si mladí lidé a rodiny s malými dětmi mohou dovolit. Nastává tedy problém. Jak bydlet ve vlastním domě a vyhnout se astronomické hypotéce? Pokud si myslíte, že to nejde, máme pro vás velmi dobrou zprávu – jde to. Jak? Pokračujte ve čtení, vše vám velmi rádi osvětlíme.

dům v přírodě

Asi nejpřijatelnější variantou levného bydlení je mobilní dřevostavba https://www.top-mobilnidomy.cz/. Zdá se vám to jako nesmysl? Omyl. Mobilní dřevostavby jsou v současné době vysoce kvalitní stavby. Již dávno se nejedná o obyčejné karavany, které znáte z amerických filmů. Jedná se o velmi krásné a energeticky úsporné stavby.

Jaké jsou tedy hlavní výhody mobilních dřevostaveb? No přeci velmi nízká pořizovací cena (ty nejlevnější domy se cenově pohybují kolem jednoho milionu korun), kvalitní konstrukce a nízká energetická nákladnost. Domy jsou totiž v naprosté většině případů energeticky úsporné. Za jejich vytápění tak ušetříte – stejně tak je tomu elektrickým proudem.

moderní dům

No a poslední nespornou výhodou tohoto druhu bydlení je fakt, že mobilní dům spadá pod movitý majetek. Co to znamená? Nemusíte k jeho postavení mít žádné stavební povolení. Dům si prostě koupíte, přivezete a můžete ihned bydlet. Nemusíte obcházet úřady a vyřizovat žádná povolení. Vše máte velmi rychle a kvalitně zařízeno – včetně základního vybavení domu, jako je kuchyně, koupelna, skříně nebo postel. Vše už máte hotové.

No posuďte sami. Nejedená se, o bydlení snů? Podle nás ano, a pokud se budeme stěhovat, tak jedině do mobilního domu.