Jak vybírat ojetý vůz, abyste byli spokojení

Když už váš vůz nechce jezdit a místo toho, abyste se v něm někam dostali, vozíte ho jen do servisu a vrážíte do něj neskutečně velké částky, je určitě lepší pořídit si vůz nový. Ale někdy je lepší nekupovat úplně nové auto, ale jen slušnou ojetinu. Rozhodně ušetříte a litovat nebudete. Jen musíte k nákupu přistupovat chytře a pokusit se nenaletět nějakému podvodníkovi, který se chce jen obohatit na nezkušeném kupci. Každopádně dobrý ojetý vůz vás poskytne stejně kvalitní a dobré služby jak kdejaký zcela nový model – držte se těchto rad a určitě neprohloubíte.
klíč v ruce
· Možnost si vybírat vás dostane na koně: dnes už je trh s ojetinami doslova přesycený nabídkami, takže máte obrovskou výhodu – je z čeho vybírat. Už jsou dávno pryč doby, kdy byli kupující odkázáni jen na autobazary popřípadě své známé, kteří prodávají svůj vůz. V dnešní době je tolik možností, jako jsou inzeráty, nabídky na sociálních sítích a přeplněné bazary s kvalitními vozy s málo najetými kilometry. Dejte si proto na čas a klidně zvažte více možností a projděte více nabídek. Nakonec si vyberte tu nejvýhodnější.
· Stanovte si rozpočet a zvažte, o jaký typ vozu máte zájem: váš rozpočet je limitující? Nevadí, stanovte si přesnou částku, kterou do ojetého vozu můžete dát včetně všech vedlejších poplatků, jako přepis vozu nebo technická a servisní kontrola. A pak už budete přesně vědět po čem si dívat – zúží vám to výběr. Také si dopředu uvědomte, jaké auto potřebujete. Zda rodinný a prostorný vůz, jestli třídveřové nebo pětidveřové auto, jak velký kufr potřebujete nebo jestli by auto mělo jezdit na benzín nebo naftu. Tohle všechno vám pomůže v eliminaci vhodných a nevhodných vozů. Klidně vybírejte i podle barvy – nabídka je dostatečně široká.
cadillac escalade
· Informujte se a tvařte se odhodlaně a rozhodně: nenechte se zlákat emocemi a než se vydáte na prohlídku vozu sežeňte si co nejvíce informací. Před prodejcem musíte působit, že víte, o čem je řeč, a že vás rozhodně jen tak neobalamutí. Dejte najevo, že přesně víte, co chcete, a že ze svých nároků neslevíte ani o píď. Bude se vám lépe vyjednávat. Klidně si stanovte i podmínku technické kontroly v servisu ještě před podpisem smlouvy, ať skutečně víte, že nekupujete zajíce v pytli.