Bretaň

Záleží jenom na vás, jaký způsob dopravy si na cestu do Bretaně, kde se chystáte strávit dovolenou, zvolíte. Nejrychlejší je ten letecký. Během kterého ale budete ochuzeni o cestovní zážitky při průjezdu Francií. Zemí, která oplývá množstvím míst, ve kterých stojí za to zastavit. A v rámci časových možností i prozkoumat. Proto mnoho cestovatelů vyráží na tuto pouť vlastním autem. Které umožní si vytvořit vlastní jízdní řád. A zastavovat v místech, která si chcete prohlédnout. Jedním z takových bude určitě Paříž, kterou na trase k Atlantickému oceánu nelze minout. A pokud nebudete v časové tísni, určitě si prohlídku tohoto nádherného města nenechejte ujít.

Do Bretaně letecky

Už i během jediného dne, stráveného v jeho uličkách, nasajete atmosféru, kterou jinde nenajdete. Kavárničky a obchůdky vás zastaví v čase. A pokud si vyjedete na vrchol Eifellové věže, budete mít celé město jako na dlani. Nejpohodlnější a v poslední době často využívanou, je doprava vlaková. Soupravy vybavené spacími vozy jsou oceňovány hlavně rodinami s malými dětmi. Přímé spoje, které vyjíždějí z Prahy do francouzského hlavního města umožňují s jediným přestupem do cílové Bretaně zvládnout cestu v krátkém čase. Obzvláště, pokud využijete noční spoje.

Bretaň

Bretaň leží v nejzápadnější části Francie a je rozdělena do čtyř oblastí. Atlantický oceán, který omývá celé západní pobřeží, ovlivňuje počasí a vytváří krajinu plnou kontrastů. Písčité pláže přecházejí ve skalnaté zátoky. Milovníci majáků si v Bretani přijdou na své. Vnitrozemí je plné mokřadů, lesnatých údolí a horských hřbetů. Bretonci nejenže si dodnes udržují vlastní jazyk, ale i původní řemesla. Turistický ruch tu je tak postaven na kulturním bohatství. Které je k vidění ve všech vesnicích a městech. Trhy nabízející kožené zboží, keramiku, vyřezávané předměty ze dřeva. Místní speciality, v podobě palačinek jak slaných, tak sladkých, nezapomeňte ochutnat. A vzhledem k proměnlivému počasí si na dovolenou určitě přibalte větrovky.