Zajímavosti Jižní Koreje

Jižní Korea se nachází na Korejském poloostrově a patří mezi jedno z nejnavštěvovanějších míst světa. Najdete zde mnoho krásných pláží, tichou přírodu či rušná města. Má velmi poutavou historii, základ tvoří Období tří království. V roce 2018 se zde budou konat již druhé zimní olympijské hry.
Mezi nejžhavější zajímavostí patří například:

budovy

1 – Jedná se o jednu z nejvíce bezpečných a klidných zemí.
2 – Jižní Korea vymyslela podlahové topení.
3 – Muži jsou velmi posedlí kosmetikou.

Mezi nejzajímavější a nejnavštěvovanější místa a památky patří například:
Andong – Jeskyně Sokkuram
Pulguksa – Soul
Hahoe – Kjongdžu a okolí
Pusan – Soul: Královské paláce
Soul:

Jedná se o hlavní město, o němž se přezdívá, že nikdy nespí. Je zde mnoho míst jak pro zábavu, tak pro rekreaci či posezení. Mnoho lidí si zde chválí dobrou kuchyni, takže určitě stojí za to jí vyzkoušet.
Jeskyně Sokkuram:

koreja

Byla uměle vytvořená jako privátní jeskyně. V jedné síni se zde nachází socha Buddhy, která má přes tři metry. Kolem něj se nachází dalších 38 bódhisattvů. Je zařazena na seznam UNESCO.
Kjongdžu a okolí:

Město se nachází v jihovýchodní části Koreje. Má okolo 250 tisíc obyvatel. Je zde opravdu velké množství památek, mezi které se řadí například hrobky, observatoře, jezera, muzea apod.
Kjongbokkung:

Znám také pod názvem královský palác. Na začátku 20. století byla velká část poškozená Japonci a od té doby je v rekonstrukci.
Mjong-dong:

Čtvrť je považovaná za centrum nakupování a módy a také se není čemu divit. Je zde také pošta a několik obchodních domů. V okolí můžete navštívit například kina, bary či restaurace.

Olympijský park:
Byl postaven kvůli olympijským hrám v roce 1988. V roce 2011 byla hala přestavěna na koncertní síň.

jižní korea

Soul World Cup Stadium:
Tento fotbalový stadion je často nazýván jako Sangam Stadium. Jedná se o druhý největší stadion v Asii. Jeho výstavba vyšla na cenu okolo 200 miliónů eur.

Pokud byste se chtěli dozvědět o dalších zajímavostech či zajímavých místech více, určitě navštivte .