Proč vsadit na dřevěné ploty a plotové zástěny v rekreační oblasti


Kombinujte dřevo s živým plotem

Dřevo a živý plot spolu perfektně ladí a můžete tuto koncepci využít prakticky kdekoli, kde dbáte o výhled do okolního prostoru, a kde udržujete dobré sousedské vztahy. Obě varianty působí přirozeně, krášlí okolní prostor a nemůže se stát, že byste rekreační lokalitu tímto způsobem nějak zohyzdili. Problematické jsou tam zejména zídky z tvárnic a cihel a těmto řešením se raději vyhýbejte.

pohled na Krkonoše

Dřevěné ploty a plotové zástěny Pergoly Trutnov mohou mít libovolnou výšku v závislosti na vašich prioritách, jestliže chcete více soukromí, zástěna je dobrou volbou, naopak nízký dřevěný plůtek vytváří útulné prostředí kdekoli, kde máte vysázené okrasné dřeviny či skalničky. Plotovky z masivního dřeva mohou být dobrou volbou i v blízkosti zahradních fontán, jezírek, chodníčků, teras, zákoutí s altánem či pergolou a v místech, kde jsou vysázené popínavé rostliny.

horská chalupa

Dbejte na vhodnou lazuru

Povrchová úprava dřeva vašeho plotu má rozhodující vliv nejen na jeho životnost, ale zejména na celkový dojem z oplocení. Nejste-li zcela rozhodnuti, jakému laku dáte přednost, zalistujte na webových stránkách a čerpejte inspiraci zejména z horských rekreačních oblastí – z horských luk a stylových roubenek, kde dřevo dominuje jak v interiéru, tak i na přilehlém pozemku.

Lidé tu mívají osobitý vkus, který ovšem budí přirozený dojem, nenásilný a přitom velmi efektivní. Barva oplocení se shoduje s barvou krovů, bednění, okenních špalet či rámů, vhodně se doplňuje s jehličnatými stromy, případně s přírodním sněhem, který se tu v zimě drží od listopadu do dubna. Horské lokality také bývají častokrát inspirací pro fotografy a možná, že si vyberou i ten váš dřevěný plůtek či zástěnu, jako vhodného kandidáta na vítěze o nejkrásnější a nejpřirozenější příbytek, který s okolní přírodou vytváří harmonický soulad.