Mastná pleť jako problém mnoha žen a mužů

To, jakou budete mít pleť, předem ovlivnit nemůžete. Velké předpoklady k mastnější pleti má samozřejmě genetika, která vám ji přinese do věna. S mastnou pletí se potýká mnoho žen, ale i mužů a někdy ji lze zmírnit díky šikovně zvolené kosmetice a taktéž díky změně životního stylu.
obličejová maska

Kosmetika na mastný typ pleti

Jestli máte pocit, že ať děláte co chcete, pořád vypadáte – jako byste měli na obličeji namazané sádlo, budete muset změnit vaše dosavadní kosmetické přípravky. Nepoužívejte proto jen tak ledajaké. Musíte si uvědomit, že máte problematičtější typ pleti a musíte s ní bojovat správnou volbou krémů a dekorativní kosmetiky.
odličování pleti
Dekorativní kosmetika:
Make-upy podporují tvorbu mazu, proto byste jako ženy měly volit takové, které vaše póry a pokožku neucpávají, ale umožňují jí dýchat. Dobrou volbou make-upu, pro vás může být ten minerální. Pleť hydratuje, vypadá jako sypký pudr a minimalizuje tvorbu mazu.
Používat byste měly i pudr, který vám pomůže vaši pleť svým způsobem vysušit. V tomto případě dbejte však na to, aby byl kvalitní a zaměřený právě na typ pleti, která je pro vás příznačná.
Pečující kosmetika:
I když se může zdát, že krémy pleť automaticky mastí, není tomu tak ve všech případech. Existují hydratační krémy, které zabraňují tvorbě mastné pokožky a současně neucpávají vaše póry. Mezi takové patří především nekomedogenní přípravky, které jsou určené na aknózní pleť. Rozhodně byste jich měli mít ve vaší kosmetické tašce, ať už jste muž nebo žena.

Voda vysušuje – pozor na to!

Jestli si myslíte, že maz smyjete vodou, kterou si budete oplachovat obličej několikrát denně, pletete se. Na chvíli to samozřejmě efekt sušší pokožky udělá, ovšem častým mytím vodou, si můžete strukturu vaší pleti narušit a může se stát, že se vám začnou tvořit i šupinky. Hydratovat musíte i mastnou pleť – pamatujte!
pudr se zrcátkem

Změna stravy a stylu života

Škodliviny, jakými jsou alkohol a cigarety, mají na svědomí i viditelně zhoršený stav vaší pleti. Taktéž mezi nich patří i řada potravin, které nemají se zdravým stylem života nic společného. Sladkosti, smažená jídla a slané pochutiny jsou něčím, co byste měli z vašeho jídelníčku raději vyřadit a uvidíte, jak se to pozitivně odrazí na vašem vzhledu.