Je být šťastný o penězích?

Možná si říkáte, že nemůžete být dokonale šťastní, pokud nejste bohatí. Být bez peněz jistě není nic příjemného, ale vážně si myslíte, že ti, co mají peníze jsou i šťastní?

Myslíte, že to chce mít dost peněz fahd.cz, abyste neměli žádné starosti? A kdo říká, že ti, které vidíte stavět si nový rodinný domek nemají žádné starosti? Většina nových domků je postaveno za hypotéky, a hypotéka, to je závazek na dvacet a více let, kdy se musí splácet. Když vyřizujete hypotéku, jste mladí, bez nemocí, ale většinou i bez dětí. A jak víte, jak se vaše finanční situace může změnit během pár let? Budete mít na splátky? A co když bohužel onemocníte anebo se budete chtít rozvést? Jak rozdělíte hypotéku? Starosti tady budou vždycky, dokud dům nesplatíte. A víte, jak může být náročné, pokud splácíte hypotéku a potřebujete nějakou vyšší částku např. na nové auto? V době, kdy splácíte hypotéku a žena je na mateřské je nové auto pro mnohé nesplnitelný sen.

bohatý

Možná bydlíte v pronajatém bytě a po zaplacení nájmu a všech potřebných výdajů vám nezbude moc peněz. Ale myslíte, že kdybyste si vzali hypotéku a každý měsíc byste museli počítat s pravidelnými splátkami, že by to vám to přineslo více štěstí? V tom případě, co vám brání, abyste si hypotéku vzali. I s nízkým příjmem můžete hypotéku získat. Pokud ne od banky, tak od nebankovních společností, kterých je na trhu vícero.

peníze

Ale co když zůstanete dál bydlet v podnájmu a naučíte se mít radost ze všedních radostí a nebudete se trápit otázkou peněz. Není přece nic špatného na tom, žít skromně. Vzít o víkendu kolo a jet se zadarmo projet přírodou. Vzít děti do parku a zahrát si s nimi badminton nebo si jen tak zakopat do balónu. Na dovolenou sbalit stan a zajet po kempech v České republice. Někdy stačí ke štěstí si méně stěžovat a více se radovat. I z maličkostí.