Jaký bazén si koupit?

Mnoho lidí vidí na zahradě bazén a hned si pomyslí, že tam musí bydlet zámožní lidé. V některých případech to jistě pravda je, ale vlastnictví bazénu už dávno nesouvisí s výškou výdělku. Dnes si svou vlastní vodní plochu může dovolit prakticky každý, pro koho není spoření sprosté slovo. Bazén je více než skvělá investice, díky které se nejenže můžete koupat venku celé léto bez nutnosti se přesunovat ze svého pozemku kamkoliv jinam, ale také zvyšuje hodnotu domu. Samozřejmě, že ne každý typ, ale pouze ty, se kterými po jejich postavení nelze dále manipulovat. Bazénů je totiž hned několik druhů a liší se v několika podstatných detailech.

Děti v bazénu

        Základním typem bazénu je bazén nadzemní. Jedná se v naprosté většině případů o vodní plochu, která se tyčí nad zemí, což je trochu nevýhoda. Kazí to totiž výhled. Plusem naopak je, že je možné takový bazén rozebrat a schovat kupříkladu do kůlny nebo hodit do dodávky a převézt. Dalším nesporným kladem je rovněž cena. Za takový bazén nedáte desítky tisíc, ale pouze pár tisícovek. Nejedná se sice o nic extra a mnoho temp v něm neuděláte, ale ke svlažení nebo na hraní dětem ideální.
Bazén se schůdky

        Polozapuštěné bazény už jsou o něčem jiném. Mohou být sice stejně malé jako nadzemní modely, ale obvykle nabízejí daleko větší koupací plochu. Stále se nejedná o dokonalost v pravém slova smyslu, jelikož i polozapuštěný typ může kazit výhled. Navíc je možné něj snadno zakopnout, hlavně tedy když se začne stmívat.
Bazén u domu

        Pokud toužíte po opravdové kvalitě, zapuštěný bazén bude pro vás asi nejideálnější. Vzhledem k tomu, že je plně zapuštěný v zemi, nijak nepřekáží ve výhledu a ani se o něj nepřerazíte, když půjdete večer se smetím. Je však poměrně drahý, a to i když tyto typy bazénů v posledních letech docela zlevnili. Navíc se nevyhnete stavebním pracím, což může pro některé ozdobné prvky vaší zahrady konečnou. Za super koupací plochu ale pár úprav určitě stojí.