Hvězdicové výlety z Českých Budějovic s ubytováním v penzionu u parku Stromovka

Ubytování v penzionech České Budějovice Penzion u Rudolfa, v blízkosti centra, ale zároveň v klidné parkové zóně, vám umožní prohlédnout si město a zároveň se vypravit na jednodenní výlety po okolí.

Rožmberk nad Vltavou

Ať už se rozjedete z Českých Budějovic na jakoukoli stranu, budete vnímat krásu Jižních Čech všemi smysly a v zásadě nemůžete udělat chybu v tom smyslu, že by vás zastihla na cestách nuda. Pojďme si přiblížit nejzajímavější místa v okolí jihočeské metropole, která můžete navštívit po silničních výpadovkách i silnicích druhé a třetí třídy:

Severním směrem vás po deseti kilometrech přivítá zámek Hluboká nad Vltavou a zajímavá krajina podél Vltavy až do Týna nad Vltavou. Na severovýchodě si nenechte ujít Veselí nad Lužnicí, Veselské pískovny a romantickou krajinu v okolí řeky Lužnice. Východním směrem se nachází město Třeboň, rybník Rožmberk a údolí řeky Nežárky v CHKO Třeboňsko.

hrad Nové Hrady

Na jihovýchod byste neměli minout rašeliniště Červené Blato, hrad Nové Hrady a Terčino údolí. Jižním směrem se můžete vydat proti proudu řeky Malše k další romantické scenérii v okolí přehrady Římov a doputovat až do města Kaplice.

Jihozápad od Českých Budějovic bývá v obležení turistů, cykloturistů a vodáků, kteří se pohybují v okolí Vltavy od hráze lipenské přehrady přes Vyšší Brod, Rožmberk nad Vltavou až do Českého Krumlova. Nejkrásnější úsek na Vltavě je ovšem až pod Krumlovem, mezi Zlatou Korunou a zříceninou hradu Dívčí Kámen.

Vydáte-li se na západ, jistě vás okouzlí pohoří Blanský les, městečka a obce Křemže, Brloh, Holubov a samozřejmě nejvyšší bod Blanského lesa, Kleť s volně přístupnou rozhlednou a sedačkovou lanovkou. Na Kleť je možné vystoupat i na kole po značené cyklostezce. Na severozápad bychom vám mohli doporučit rybník Bezdrev a města Vodňany, Bavorov a Protivín, známá z lidových písní a z Haškova románu Osudy dobrého vojáka Švejka.