Cyklistika i v zimě? A proč ne?

Dny jsou krátké a v mnoha případech se z práce dostaneme až po setmění. Mnohdy padá sníh a mrzne a přesto se spousta cyklistů i v těchto nepříznivých dnech vydává vstříc novému dobrodružství a šlápne do pedálů. Právě zimní cyklistika má své kouzlo a každý by měl něco takového čas od času vyzkoušet. Cyklista v zimě

Ano, je pravda, že některé zimní dny je nejlepší sednou za kamna a nevylézt, ale pak se mračna rozeženou a venku vysvitne sluníčko, čerstvý prašan křupe pod nohama a to je ideální čas, kdy je čas vytáhnout horské kolo a vydat se na dobrodružnou cestu zasněženou krajinou. Pojďte si přečíst několik důvodů, díky kterým možná změníte na zimní cyklistiku názor.

  1. Zimní zasněžená krajina-pastva pro oči

Ne vždy se zadaří, ale někdy se i zimní obloha trochu umoudří a vykoukne sluníčko. V takový den už stač vytáhnout kolo a vyrazit do přírody. Právě zimní krajina přináší neskutečné scenérie, všechno je pokryté sněžným hávem a třpytí se od ranní námrazy.

  1. Důvod na pořízení cyklistického vybavení

V zimě si pouze s cyklistickým dresem a kalhotami nevystačíte. Zimní jízdy jsou tak skvělou záminkou na pořízení nového cyklistického vybavení. Hodit se budou cyklistické návleky, dlouhé kalhoty, rukavice, bunda vhodná i do povětrnostních podmínek nebo čepice craft https://www.c-store.cz/DOPLNKY-c61_823_2.htm. Výhodou je, že cyklistické oblečení využijete krom kola i při běhu nebo na běžkách.
Horská kola

  1. Nemusíte ze sebe dostat maximum

Zimní dny mají své kouzlo, ale mají jednu velkou nevýhodu, jsou až příliš krátké. Na kolo tak nemusíte zbytečně vstávat před pátou ranní, abyste se vyhnuli nejprudšímu slunci, ale na dlouhé projížďky v zimním období zapomeňte. V zimě naopak zkraťte jízdu na minimum a zbytečně tělo nepřetěžujte, ideální je půl hodiny až hodina, kdy své tělo příjemně unavíte. Překonávat sami sebe můžete na jaře a v létě, kdy jsou podmínky pro jízdu přeci jenom přívětivější.